Oświetlenie w samochodach Honda

Honda logoHonda to japoński producent samochodów osobowych, motocykli, skuterów, samolotów, silników oraz różnego rodzaju maszyn budowlanych. Początki marki sięgają roku 1948, w którym to Soichiro Honda otworzył korporację Honda Motor Co Ltd. W tym samym roku rozpoczęto seryjną produkcję mopedów (motorowerów), głównie na rynek Tajwański. Produkcja samochodów osobowych pod szyldem marki ruszyła dopiero w 1953 roku. Pierwszy samochód Honda to T360 – lekkie i tanie auto dostawcze. Seryjną produkcję aut rozpoczęto w 1972 roku wraz z wypuszczeniem na rynek modelu Honda Civic.

W 2008 roku Honda ogłoszona została czwartym pod względem wielkości, producentem samochodów na terenie USA. W 2010 roku Honda zajmowała już siódme miejsce. Obecnie Honda jest czwartą, co do popularności marką samochodową na świecie. W 2016 roku fabryki z emblematem Hondy opuściło ponad 4,6 mln egzemplarzy samochodów.

Oświetlenie montowane w samochodach marki Honda różni się od siebie w zależności od rocznika i modelu auta. Najnowsze samochody Honda wyposażone są w reflektory LED i lampy wyładowcze (ksenon). W starszych samochodach marki jako oświetlenie zewnętrzne stosowano żarówki halogenowe i xenony. Nie wiesz jakie żarówki stosuje się w Twoim modelu Hondy? Poniżej znajdziesz spis żarówek do wybranych samochodów tej marki.