Oświetlenie w samochodach Mazda

Logo MazdaMazda Motor Corporation to japoński koncern motoryzacyjny, zajmujący się głównie produkcją samochodów osobowych. Historia marki sięga 1920 roku, kiedy to Jujiro Matsuda założył firmę Toyo Cork Kogyo, zajmującą się produkcją obrabiarek. W 1931 roku marka wypuściła na rynek pierwsze trójkołowe samochody typu Mazda-go. W pierwszym roku wyprodukowano zaledwie 66 egzemplarzy tego modelu. Obecnie znana nazwa marki „Mazda” nieoficjalnie funkcjonuje od 1934 roku. Przełomowy dla marki okazał się rok 1960, w którym na rynek wypuszczony został samochód osobowy Mazda R360. Mazda jest pierwszym japońskim producentem samochodów osobowych, który produkował jednocześnie 3 rodzaje silników – konwencjonalny tłokowy benzynowy, napędzany olejem napędowym i z wirującym tłokiem.

W 1984 roku koncern Mazda Motor Corporation posiadał na swoim koncie ponad 10 mln wyprodukowanych pojazdów. Kolejne 10 mln osiągnięto w przeciągu następnych 3 lat. Od 1992 roku Mazda ogromny nacisk kładzie na ochronę środowiska, przyjmując Kartę Środowiska Naturalnego. W 2009 roku producent wprowadził na rynek jedyny w swoim rodzaju układ Mazda i-stop oraz napęd Sky Concept.
Samochody Mazda starszej generacji w reflektorach przednich wykorzystały tradycyjne żarówki halogenowe oraz ksenony. Na chwilę obecną najnowsze auta marki bazują głównie na technologii LED. Jeżeli posiadasz samochód marki Mazda, ale nie wiesz jakie żarówki montowane są w Twoim aucie, sprawdź poniżej.